Tania i czysta energia

Chcesz taniej i czystej energii? Zainwestuj w promienniki gazowe!

Gazowe promienniki podczerwieni to obecnie coraz powszechniej stosowane urządzenia grzewcze wykorzystywane w mieszkaniach, choć przede wszystkim na halach produkcyjnych, magazynach, warsztatach, w kościołach, obiektach sportowych czy hodowlach zwierząt. Pozwalają one na szybkie, niemal natychmiastowe uzyskanie ciepła podobnego do ciepła słonecznego, które dostarczane jest bezpośrednio do ciał stałych, a wtórnie do powietrza.

Zasilane są one gazem ziemnym albo płynnym z butli propan-butan, promienniki przy użyciu technologii gazowej mają szansę zostać bowiem podłączone do butli albo instalacji gazowej. Do tych wyżej wymienionych priorytetowych walorów przystoi uzyskiwanie ponadprzeciętnej temperatury wnętrz na niskim poziomie podłogi, gdzie znajduje się bardziej potrzebne ze względu na przebywanie tam ludzi.

Promienniki gazowe podczerwieni mogą być stosowane również w kawiarniach lub restauracjach, a także ogródkach piwnych, gdzie mogą przybierać postać tzw. parasoli grzewczych wolnostojących lub obręczy montowanych na normalnych, tradycyjnych parasolach. Dają wówczas ciepło nawet przy nieprzyjemnej pogodzie, nie ma więc konieczności rezygnacji z formy wypoczynku na świeżym powietrzu przy dobrej kawie czy lampce wina.

Cechą charakterystyczną promienników gazowych jest wydzielanie ciepła komfortowego, podobnego do ciepła, jakie dają nam promienie słoneczne. Dodatkową zaletą jest ich niezwykle krótki czas nagrzewania - ciepło jest więc przekazywane na zewnątrz niemalże natychmiastowo. Jeszcze inną zaletą jest prosta obsługa i łatwa instalacja, a przy tym estetyczny wygląd. I nie wolno oczywiście zapomnieć też o wysokiej wydajności cieplnej.

Wszystkie powyższe cechy sprawiają, że stosowanie promienników gazowych staje się coraz powszechniejsze. Jest to dobra wiadomość zwłaszcza dla firm zajmujących się sprzedażą urządzeń grzewczych odnotowujących coraz wyższe obroty sprzedaży swojego asortymentu wśród klientów.

admin