Promienniki gazowe wyposażone są w automatyczne systemy ppoż.

Nowoczesne technologie grzewcze wykorzystujące promienniki gazowe zamieniające spalanie gazu na promieniowanie ciepłem poprzez podczerwień są bezpieczne i dobrze zaprojektowane. Dzisiaj nie jest żadną sensacją używanie do ogrzewania budynków urządzenia, które wykorzystuje gaz i go przepala zamieniając ten efekt na ciepło. Nie jest to też niebezpieczne, ponieważ o bezpieczeństwo takich urządzeń dbają oczywiście w pełni zautomatyzowane systemy przeciwpożarowe ostrzegające na wiele możliwych sposobów przed nadchodzącym niebezpieczeństwem.

Automatyczne zabezpieczenia przeciwpożarowe nagrzewnic w przypadku jakiegokolwiek zagrożenia natychmiastowo odcinają dopływ paliwa do nagrzewnicy i przerywają pracę urządzenia. jeśli urządzenie jest wyposażone w kontrolny system z GSM to zarządzający systemem otrzyma powiadomienie na telefon o zaistniałym zagrożeniu. Nowoczesność i automatyka tego systemu na tylko jeden cel - zapewnienie poprawnego i całkowicie bezpiecznego funkcjonowania systemu nagrzewnic.

Każdy, kto zarządza kontenerowymi nagrzewnicami do węzłów betoniarskich oraz każdy, kto używa promienników gazowych do ogrzewania bądź osuszania pomieszczeń wie, jak istotne jest bezpieczeństwo użytkowania urządzenia. Dzisiaj każde urządzenie tego typu wyposażone jest w pełni zautomatyzowany system zabezpieczeń przeciwpożarowych.

Wiadomo, że promienniki gazowe pracują z wykorzystaniem materiału łatwopalnego, jakim jest gaz. Nic więc dziwnego, że każdemu zależy na tym, żeby użytkowanie tych urządzeń było całkowicie bezpieczne.